• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NED

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NED. Jeżeli chcesz otworzyć plik NED, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NED

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OMNet++ Network Description Format OMNeT++ Community

Co to jest plik NED?

Plik definicji sieci utworzony przez OmniNET ++, pakiet oprogramowania służący do tworzenia symulatorów sieciowych. Zapisuje strukturę topologii sieci. Służy do opisu struktury logicznej sieci, która będzie symulowana w oprogramowaniu.

Pliki NED nie określają zachowania sieci. Zamiast tego zachowanie jest definiowane przez komplementarny plik kodu źródłowego C ++ (plik .CC lub .CPP). Po utworzeniu pliku NED i odpowiedniego pliku zachowania C ++ sieć można symulować.

Pliki opisu sieci mogą być tworzone za pomocą edytora tekstu zwykłego lub przy użyciu narzędzia OMNeT ++ IDE dołączonego do pakietu pobierania OMNeT ++.

OMNeT jest również określany jako "omnipp", gdzie "pp" oznacza "plus plus".

Jak otworzyć plik NED?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NED jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NED z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NED którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NED

Inne problemy z plikiem NED

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NED nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NED:

  • plik NED którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NED z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NED nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik