• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NDB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NDB. Jeżeli chcesz otworzyć plik NDB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NDB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ClamAV Extended Signature Format Sourcefire

Co to jest plik NDB?

Plik używany przez ClamAV, program antywirusowy typu open source. Zawiera podpis dla programu złośliwego oprogramowania w następującym formacie: MalwareName: TargetType: Przesunięcie: HexSignature

Pliki NDB są używane do tworzenia niestandardowych sygnatur do rozpoznawania wirusów i innych szkodliwych programów. Rozszerzają definicje wirusów w pliki .CVD.

Jak otworzyć plik NDB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NDB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NDB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NDB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NDB

Inne problemy z plikiem NDB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NDB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NDB:

  • plik NDB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NDB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NDB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku NDB
NDB do NBK