• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NCX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NCX. Jeżeli chcesz otworzyć plik NCX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NCX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Navigation Control File For XML IDPF

Co to jest plik NCX?

Plik zawartości spisu treści utworzony zgodnie ze standardem Open Packaging Format opartym na XML (OPF), który jest częścią specyfikacji EPUB eBook. Przechowuje tytuł i autora dokumentu, a także punkty nawigacyjne dla e-książki. Używany jako część ogólnego archiwum .EPUB.

Zgodnie ze specyfikacją Open Packaging Format 2.0 pliki NCX powinny być tworzone z odpowiednim plikiem .OPF, który zawiera liniowy porządek odczytu i inne metadane eBook.

Ponieważ pliki NCX są zapisywane w formacie XML, można je przeglądać i edytować za pomocą edytora tekstowego.

Jak otworzyć plik NCX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NCX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NCX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NCX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NCX

Inne problemy z plikiem NCX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NCX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NCX:

  • plik NCX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NCX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NCX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik