• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NCLR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NCLR. Jeżeli chcesz otworzyć plik NCLR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NCLR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Nintendo DS Color Palette Format Nintendo

Co to jest plik NCLR?

Plik używany przez niektóre gry dla Nintendo DS. Zawiera paletę kolorów dla grafiki przechowywanej w odpowiednim pliku .GRAM, który przechowuje tytułowy obraz ekranu dla gry na Nintendo DS. Używane w grach takich jak Mario Kart DS.

Grafika na ekranie tytułu może być edytowana za pomocą Menedżera kursu MKDS i Dachu Kryształowego 2.

Jak otworzyć plik NCLR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NCLR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NCLR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NCLR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NCLR

Inne problemy z plikiem NCLR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NCLR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NCLR:

  • plik NCLR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NCLR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NCLR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik