• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NCGR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NCGR. Jeżeli chcesz otworzyć plik NCGR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NCGR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Nintendo DS Title Graphics Format Nintendo

Co to jest plik NCGR?

Grafika na ekranie tytułu używana przez niektóre gry na konsolę Nintendo DS, np. Mario Kart. Zapisuje kolekcję płytek graficznych, które tworzą obraz podczas rozmieszczania na ekranie. Przechowywany z plikiem palety kolorów (.NCLR) i plikiem .NSCR, który zawiera lokalizacje i informacje o rotacji w celu umieszczenia płytek obrazowych.

Pliki NCGR można edytować za pomocą MKDS Course Modifier i Crystal Tile 2.

Jak otworzyć plik NCGR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NCGR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NCGR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NCGR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NCGR

Inne problemy z plikiem NCGR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NCGR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NCGR:

  • plik NCGR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NCGR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NCGR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik