• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NBC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NBC. Jeżeli chcesz otworzyć plik NBC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NBC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Next Byte Codes Source Code Format NBC

Co to jest plik NBC?

Plik napisany w następnych kodach binarnych (NBC), języku programowania używanym do programowania klocków programowalnych LEGO NXT. Zawiera kod źródłowy o składni podobnej do składni i może określać instrukcje ruchu cegły. Służy do programowania ruchów części robotów LEGO.

Pliki NBC można skompilować z kompilatorem NBC (zwanym "NBC") lub z Centrum Sterowania Bricx (BricxCC), IDE z systemem Windows zawierającym kompilator NBC.

Jak otworzyć plik NBC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NBC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NBC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NBC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NBC

Inne problemy z plikiem NBC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NBC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NBC:

  • plik NBC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NBC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NBC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik