• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NAV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NAV. Jeżeli chcesz otworzyć plik NAV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NAV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Counter-Strike Source CBot Navigation Mesh Format Valve

Co to jest plik NAV?

Siatka nawigacyjna używana przez gry opracowane z silnikiem gier id Tech 3 lub pochodną silnika id Tech 3, takiego jak silnik Source of Valve. Zapisuje siatkę walkable areas w pliku mapy .BSP. Pozwala bots sztucznej inteligencji (AI) wiedzieć, jak poruszać się po mapie.

Pliki NAV są generowane automatycznie przez silnik gry, gdy użytkownik najpierw gra mapę z bots. Proces ładowania może potrwać kilka minut w przypadku dużych map. Możesz ręcznie rozpocząć proces generowania NAV, wpisując nav_generate w konsoli do gier. Możesz także zmodyfikować siatki nawigacyjne ręcznie, wpisując nav_generate 1 w konsoli do gier, podczas gdy "sv_cheats" jest włączona.

Pliki NAV są podobne do plików .AIN, ale pliki AIN są częściej używane dla postaci innych niż NPC (NPC) zamiast bota.

Przykładowe gry wykorzystujące pliki NAV obejmują Quake 3 (id Tech 3 engine), Counter Strike: Source (Source Engine) i Team Fortress 2 (Source Engine).

Jak otworzyć plik NAV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NAV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NAV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NAV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NAV

Inne problemy z plikiem NAV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NAV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NAV:

  • plik NAV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NAV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NAV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik