• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MXT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MXT. Jeżeli chcesz otworzyć plik MXT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MXT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ArcGIS ArcMap Map Template Format ESRI

Co to jest plik MXT?

Szablon mapy geograficznej utworzony przez ArcMap, aplikację mapowania GIS dołączoną do ESRI ArcGIS Desktop. Przechowuje podstawowe właściwości mapy, a także położenie układu i widoczność pasków narzędzi aplikacji. Umożliwia użytkownikom tworzenie wielu map z tego samego punktu wyjścia.

ArcMap używa pliku o nazwie Normal.Mxt jako domyślnego szablonu dla każdej nowej mapy utworzonej w oprogramowaniu. Plik znajduje się w folderze Documents and Settings [użytkownik] Application DataESRITemplates i można go zmodyfikować, aby utworzyć niestandardowy szablon domyślny.

Jeśli w katalogu szablonów nie ma specyficznej dla użytkownika pliku Normal.Mxt, wówczas ArcMap wyszukuje plik w katalogu instalacyjnym ArcGISBinTemplates i kopiuje go do katalogu szablonów użytkownika.

Jak otworzyć plik MXT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MXT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MXT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MXT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MXT

Inne problemy z plikiem MXT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MXT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MXT:

  • plik MXT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MXT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MXT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik