• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MXF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MXF. Jeżeli chcesz otworzyć plik MXF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MXF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Material Exchange Format SMPTE

Co to jest plik MXF?

Format multimedialny używany przez cyfrowe programy audio i wideo. Zawiera przechwycone dane audio i wideo oraz metadane opisujące nośniki zapisane w pliku. Zaprojektowany przez Society of Motion Picture and Television Engineers (SMPTE) jako standardowy pojemnik danych audio i wideo. Mogą być konwertowane na inne formaty, takie jak .AVI lub .MOV.

Pliki MXF zostały zaprojektowane w celu usprawnienia przepływu pracy między różnymi platformami, takimi jak kamery, sprzęt do edycji cyfrowej i serwery. Format pliku przyjmuje podzestaw Zaawansowanego Formatu Autoryzacji (AAF), który został zaprojektowany, aby pomóc w standaryzacji wymiany wideo między wieloma dostawcami i platformami.

Podobnie jak każdy inny format nośnika multimediów, musi być dostępny odpowiedni koder kodeków, aby móc odtwarzać nośniki zapisane w pliku MXF.

Jak otworzyć plik MXF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MXF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MXF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MXF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MXF

Inne problemy z plikiem MXF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MXF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MXF:

  • plik MXF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MXF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MXF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku MXF
MXF do VOB