• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MX. Jeżeli chcesz otworzyć plik MX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Matlab Common Matrix Routines Format Wolfram Research

Co to jest plik MX?

Pakiet binarny stworzony przez Mathematica, aplikację pulpitową służącą do obliczania i wizualizacji. Zawiera wyraenia Mathematica w zastrzeżonym formacie seryjnym, zoptymalizowanym do szybkiego ładowania. Służy do dystrybucji pakietów Mathematica.

Pakiety Mathematica można tworzyć przy użyciu programu DumpSave i czytać za pomocą polecenia Pobierz. Mogą być importowane za pomocą polecenia Import i eksportowane za pomocą polecenia Export. Na przykład Import ["myFile.Mx" odczytuje plik MX i zwraca wyrażenie. Podobnie Export ["myFile.Mx", expr) serializuje wyrażenie "expr" i zapisuje go w pliku MX.

Ponieważ pliki MX są zapisywane w formacie binarnym, są one nieczytelne dla ludzi. Ponadto nie mogą być dzielone między różne wersje Mathematica lub pomiędzy instalacjami Mathematica na różnych systemach operacyjnych.

Jak otworzyć plik MX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MX

Inne problemy z plikiem MX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MX:

  • plik MX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik