• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MUM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MUM. Jeżeli chcesz otworzyć plik MUM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MUM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Vista Update Package Format Microsoft

Co to jest plik MUM?

Pakiet zawierający aktualizację oprogramowania lub "poprawkę" dla systemu Windows Vista. Zainstalowany przez system Windows przy użyciu wbudowanego programu aktualizacji oprogramowania.

Pliki MUM zazwyczaj używają następującej konwencji nazewnictwa plików: "Pakiet _ [#] _ for_kb [numer] ~ [ciąg] ~ [OS_version] ~~ [update_version] .Mum". Podstawowym plikiem aktualizacji jest "Update.Mum".

Jak otworzyć plik MUM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MUM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MUM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MUM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MUM

Inne problemy z plikiem MUM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MUM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MUM:

  • plik MUM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MUM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MUM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik