• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MSO

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MSO. Jeżeli chcesz otworzyć plik MSO, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MSO

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Organization Chart Chart Format Microsoft

Co to jest plik MSO?

Plik wysłany z załącznikami poczty e-mail programu Microsoft Word 2000. Często o nazwie "Oledata.Mso." zawiera informacje umożliwiające wyświetlanie załącznika w wiadomości e-mail.

Plik Oledata.Mso pojawi się jako oddzielne załączniki na komputerach, na których nie zainstalowano programu Microsoft Outlook 2000 lub nowszego.

Jak otworzyć plik MSO?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MSO jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MSO z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MSO którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MSO

Inne problemy z plikiem MSO

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MSO nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MSO:

  • plik MSO którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MSO z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MSO nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik