• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MSK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MSK. Jeżeli chcesz otworzyć plik MSK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MSK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Corel PaintShop Photo Pro Mask Image Format Corel

Co to jest plik MSK?

Maska warstwy utworzona przez program Paint Shop Pro (PSP), program do edycji zdjęć. Zapamiętuje wysokość, szerokość, rozdzielczość i maskę, która jest zapisywana jako obraz w odcieniach szarości. Służy do pokrywania części obrazu lub tworzenia efektów blaknięcia.

Pliki MSK przechowują odcienie szarości, które definiują różne stopnie maski obrazu. Jeśli maska ​​jest czarna, obraz leżący u podstaw nie jest widoczny. Maski mogą być wbudowane w programie Paint Shop Pro przy użyciu wstępnie zdefiniowanych kształtów i rozmiarów.

PaintShop Photo Pro, następca Paint Shop Pro, nie obsługuje plików MSK.

Jak otworzyć plik MSK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MSK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MSK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MSK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MSK

Inne problemy z plikiem MSK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MSK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MSK:

  • plik MSK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MSK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MSK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik