• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MSHC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MSHC. Jeżeli chcesz otworzyć plik MSHC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MSHC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Help Container Format Microsoft

Co to jest plik MSHC?

Pakiet pomocy utworzony w formacie MS Help Viewer 1.X, który zastępuje formaty MS Help 2.X (.HXS) i MS Help 1.X (.CHM). Sklepy udostępnia materiały pomocnicze, takie jak pliki HTML, obrazy i tekst pisany. Zapisano w skompresowanym formacie ZIP.

Pliki MSHC przechowują dokumenty pomocy tworzone dla aplikacji. Dokumentacja jest wdrażana z aplikacjami jako podpisany plik .CAB, który zawiera pakiety MSHC.

Jak otworzyć plik MSHC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MSHC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MSHC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MSHC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MSHC

Inne problemy z plikiem MSHC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MSHC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MSHC:

  • plik MSHC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MSHC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MSHC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik