• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MSHA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MSHA. Jeżeli chcesz otworzyć plik MSHA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MSHA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Help Library Help Manifest Format Microsoft

Co to jest plik MSHA?

Plik używany przez program MS Help Viewer 1.X, składnik Visual Studio, który pomaga programistom w pomocy dokumentacji dotyczącej oprogramowania. Zapisuje protokół pomocy, który definiuje pomoc "Książki" (dokumenty pomocy), które zawierają "Pakiety" (pliki pomocy programów .MSHC).

Pliki MSHA są zapisywane w formacie XML i mogą być autorami dowolnego edytora tekstu. Standardowa pomoc MS Viewer 1.X wymaga używania nazwy pliku HelpContentSetup.MSHA.

Format pomocy MS Viewer 1.x zastępuje format MS Help 2.X (.HXS) i Help 1.X (.CHM).

HelpContentSetup.MSHA - nazwa pliku wymagana przez standard Microsoft Viewer 1.X.

Jak otworzyć plik MSHA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MSHA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MSHA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MSHA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MSHA

Inne problemy z plikiem MSHA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MSHA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MSHA:

  • plik MSHA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MSHA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MSHA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik