• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MSCZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MSCZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik MSCZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MSCZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MuseScore Compressed Music Score Format The MuseScore Team

Co to jest plik MSCZ?

Wynik muzyczny zapisany przez MuseScore, darmowy program służący do składu muzyki i notacji. Zawiera kompozycję, w tym instrumenty, czas i kluczowe podpisy oraz notatki muzyczne. Zawiera także metadane wyników, takie jak kompozytor, tytuł i informacje o prawach autorskich.

Pliki MSCZ są standardowym formatem zapisu dla MuseScore. Są one przechowywane w skompresowanym formacie ZIP. Nieskompresowane wyniki muzyki są zapisywane jako pliki .MSCX (lub pliki .MSC w wersji MuseScore w wersji 0.9.4 i starszej), które można edytować ręcznie za pomocą edytora tekstu.

Jak otworzyć plik MSCZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MSCZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MSCZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MSCZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MSCZ

Inne problemy z plikiem MSCZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MSCZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MSCZ:

  • plik MSCZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MSCZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MSCZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik