• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MSCX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MSCX. Jeżeli chcesz otworzyć plik MSCX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MSCX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MuseScore Music Score Format The MuseScore Team

Co to jest plik MSCX?

Wynik muzyczny stworzony przez MuseScore, darmową kompozycję muzyczną i program notacyjny. Zawiera kompozycję muzyczną, w tym instrumenty, kluczowe podpisy, notatki muzyczne i podpisy czasowe. Zawiera również inne informacje dotyczące kompozycji, takie jak tytuł, kompozytor i informacje o prawach autorskich.

Pliki MSCX przechowują nieskompresowaną wersję nut. Skompresowane wyniki muzyki są zapisywane w plikach .MSCZ, które są standardowym formatem kompozycji MuseScore. Pliki MSCX można przetłumaczyć na 20 języków w MuseScore.

Ponieważ pliki MSCX są zapisywane w nieskompresowanym formacie tekstowym, mogą być ręcznie edytowane za pomocą dowolnego edytora tekstu.

Pliki MSCX zostały wprowadzone w wersji MuseScore w wersji 0.9.5 z powodu konfliktu skojarzeń plików w systemie Windows. Wcześniejsze wersje MuseScore używają rozszerzenia pliku .MSC.

Jak otworzyć plik MSCX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MSCX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MSCX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MSCX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MSCX

Inne problemy z plikiem MSCX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MSCX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MSCX:

  • plik MSCX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MSCX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MSCX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik