• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MPO

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MPO. Jeżeli chcesz otworzyć plik MPO, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MPO

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CIPA Multi-Picture Format CIPA

Co to jest plik MPO?

Obraz Stereoskopowy przechwycony przez aparaty cyfrowe, takie jak seria Fujifilm FinePix Real 3D. Zawiera dwa obrazy JPG obok siebie, które zostały uchwycone przez obie soczewki w aparacie cyfrowym. Umożliwia oglądanie dwóch obrazów 2D tak, jakby były one pojedynczym obrazem 3D wyświetlanym na wspierającym urządzeniu 3D, takim jak telewizor 3D. Może być również przekształcany w obraz anaglyph przy użyciu programu do obróbki zdjęć stereoskopowych, a następnie oglądany za pomocą czerwonych i zielonych okularów 3D.

Format MPO został opracowany przez Stowarzyszenie Produktów Aparatowych i Imaging Products (CIPA). Specyfikacja pozwala w rzeczywistości zapisać dowolną liczbę plików JPG w pliku MPO, ale najczęściej stosuje się je do zdjęć stereoskopowych.

Wczesne aparaty cyfrowe obsługujące obrazy w obrazach wieloosobowych obejmują kamerę serii Fujifilm FinePix Real 3D. Innym popularnym stereoskopowym formatem obrazu jest format Stereo JPEG Image, który wykorzystuje rozszerzenie pliku .JPS.

Standardowi JPG można otwierać pliki MPO, ale widać tylko jedno z dwóch obrazów, zazwyczaj lewego obrazu.

Jak otworzyć plik MPO?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MPO jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MPO z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MPO którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MPO

Inne problemy z plikiem MPO

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MPO nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MPO:

  • plik MPO którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MPO z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MPO nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik