• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MPEG2

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MPEG2. Jeżeli chcesz otworzyć plik MPEG2, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MPEG2

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Multiplexed MPEG-1/2 N/A

Co to jest plik MPEG2?

Plik wideo kodowany kodekiem MPEG-2, który jest używany głównie do transmisji sygnałów telewizji kablowej, satelitarnej i kablowej oraz wideo DVD. Wykorzystuje kompresję stratną dźwięku i obrazu, aby znacznie zmniejszyć rozmiar danych wideo. Nie tak skuteczny jak format H.264.

Rozszerzenie MPEG2 nie jest tak popularne, jak rozszerzenie .MPG lub rozszerzenie .MPG2 do przechowywania plików wideo MPEG-2. Pliki audio, które są skompresowane koderem MPEG-2, używają rozszerzenia .MP2.

MPEG oznacza grupę ekspertów Moving Pictures.

Jak otworzyć plik MPEG2?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MPEG2 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MPEG2 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MPEG2 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MPEG2

Inne problemy z plikiem MPEG2

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MPEG2 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MPEG2:

  • plik MPEG2 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MPEG2 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MPEG2 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik