• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MPCPL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MPCPL. Jeżeli chcesz otworzyć plik MPCPL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MPCPL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Media Player Classics Playlist Format Media Player Classic

Co to jest plik MPCPL?

Lista odtwarzania plików multimedialnych utworzonych za pomocą programu Media Player Classic (MPC), popularnego odtwarzacza multimedialnego dla systemu Windows. Zawiera listę plików multimedialnych, które można odtwarzać w kolejności lub losowo. Mogą zawierać zarówno pliki wideo, jak i audio.

Odtwarzacz multimedialny Klasyczne listy odtwarzania zawierają odniesienia do lokalizacji plików multimedialnych, a nie samych nośników.

Jak otworzyć plik MPCPL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MPCPL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MPCPL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MPCPL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MPCPL

Inne problemy z plikiem MPCPL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MPCPL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MPCPL:

  • plik MPCPL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MPCPL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MPCPL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik