• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MOS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MOS. Jeżeli chcesz otworzyć plik MOS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MOS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Mamiya Digital Camera RAW Image Format Leaf Imaging

Co to jest plik MOS?

Obraz RAW przechwycony przez kilka różnych typów aparatów cyfrowych, takich jak seria Leaf Aptus i kamery Mamiya. Zapisuje cyfrowy obraz w formacie nieskompresowanym. Można otwierać i edytować przy użyciu niektórych aplikacji do edycji zdjęć.

Format pliku MOS został opracowany przez firmę Leaf, wieloletniego dewelopera cyfrowych aparatów fotograficznych. Kilka kamer Leaf, w tym seria Aptus, jest teraz rozwijane przez firmę Leaf Imaging, która jest spółką zależną Phase One.

Jak otworzyć plik MOS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MOS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MOS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MOS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MOS

Inne problemy z plikiem MOS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MOS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MOS:

  • plik MOS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MOS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MOS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik