• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MOL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MOL. Jeżeli chcesz otworzyć plik MOL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MOL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MDL Molfile Molecule Format Symyx Technologies

Co to jest plik MOL?

Molekularny plik danych utworzony w formacie MDL Molfile, format pliku chemicznego. Zawiera zwykłe informacje tekstowe i przechowuje informacje o atomach i obligacjach. Często używane jako standardowy format wymiany informacji molekularnych.

MDL Molfiles także używa rozszerzenia .SDF.

Jak otworzyć plik MOL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MOL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MOL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MOL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MOL

Inne problemy z plikiem MOL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MOL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MOL:

  • plik MOL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MOL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MOL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik