• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MOBILECONFIG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MOBILECONFIG. Jeżeli chcesz otworzyć plik MOBILECONFIG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MOBILECONFIG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple IPhone Mobile Configuration Profile Apple

Co to jest plik MOBILECONFIG?

Plik konfiguracyjny utworzony dla urządzeń iPhone i iPod touch. Zawiera informacje o konfiguracji urządzenia, takie jak zasady haseł, uprawnienia dostępu i informacje o połączeniach proxy, a także ustawienia VPN, poczty elektronicznej i kalendarza. Często używany do rozmieszczania i rejestracji konfiguracji urządzeń Apple w sieciach korporacyjnych.

Pliki MOBILECONFIG są zwykle obsługiwane przez usługę zdalnego profilu, która komunikuje się z urządzeniem Apple, aby je skonfigurować i zarejestrować. Podczas przesyłania pliki MOBILECONFIG mogą być podpisane cyfrowo, dzięki czemu informacje są przesyłane bezpiecznie.

Mobilne pliki konfiguracyjne mogą być używane do zarządzania i wdrażania ustawień na wielu urządzeniach. Mogą zostać utworzone przez iPhone Configuration Utility, które jest dostępne dla platform Mac i Windows. Narzędzie konfiguracyjne Apple iPhone 8 dla tabletów Apple iPhone nie jest już dostępne. Możesz otwierać pliki MOBILECONFIG za pomocą programu Apple Configurator 2 dla macOS.

Jak otworzyć plik MOBILECONFIG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MOBILECONFIG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MOBILECONFIG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MOBILECONFIG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MOBILECONFIG

Inne problemy z plikiem MOBILECONFIG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MOBILECONFIG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MOBILECONFIG:

  • plik MOBILECONFIG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MOBILECONFIG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MOBILECONFIG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik