• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MKA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MKA. Jeżeli chcesz otworzyć plik MKA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MKA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Matroska Audio Format Matroska

Co to jest plik MKA?

Format kontenera audio obsługujący kilka typów algorytmów kompresji dźwięku. Powiązany z formatem wideo .MKV, ale zawiera tylko dane audio.

Pliki audio MKA można także odtwarzać na urządzeniach przenośnych Palm, Symbian i Pocket PC przy użyciu oprogramowania CorePlayer Mobile.

Jak otworzyć plik MKA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MKA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MKA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MKA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MKA

Inne problemy z plikiem MKA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MKA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MKA:

  • plik MKA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MKA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MKA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik