• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MIR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MIR. Jeżeli chcesz otworzyć plik MIR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MIR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Mini Image Ripper Disk Image Format Mini-Image Ripper

Co to jest plik MIR?

Obraz dysku utworzony przez program Mini-Image Ripper (MIR), program, który konwertuje dyski gry SafeDisc na małe płyty. Zapisuje dane gry i wyklucza dane na dysku nie używane specjalnie do gry. Tworzy "mini" dysk o rozmiarze około 23 MB.

Obrazy dysku MIR mogą działać na niektórych płytach SafeDisc, ale dokumentacja Mini-Image Ripper wskazuje, że nie będzie działać na wszystkie gry zapisane w formacie SafeDisc. Niektóre pliki MIR można otwierać za pomocą narzędzia DAEMON Tools, ale program nie zawiera formatu MIR na liście obsługiwanych formatów.

SafeDisc to format ochrony dysków DRM utworzony przez firmę Macrovision.

Jak otworzyć plik MIR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MIR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MIR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MIR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MIR

Inne problemy z plikiem MIR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MIR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MIR:

  • plik MIR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MIR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MIR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik