• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MIP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MIP. Jeżeli chcesz otworzyć plik MIP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MIP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Corel PaintShop Pro Multiple Image Print Format Corel

Co to jest plik MIP?

Plik obrazu utworzony pierwotnie dla programu Paint Shop Pro, programu do edycji zdjęć znanego jako PaintShop Photo Pro. Zawiera wiele rozdzielczości tego samego obrazu .BMP. Często używane do mapowania tekstur.

Pliki MIP umożliwiają przechowywanie grafiki zoptymalizowanej pod kątem określonych rozmiarów. W ten sposób obrazy nie muszą być rozciągnięte ani zagęszczane. Na przykład obraz MIP 512 x 512 pikseli może również zawierać wersję 32 x 32 pikseli dla logo miniatur.

Jak otworzyć plik MIP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MIP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MIP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MIP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MIP

Inne problemy z plikiem MIP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MIP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MIP:

  • plik MIP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MIP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MIP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik