• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MIM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MIM. Jeżeli chcesz otworzyć plik MIM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MIM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Multi-Purpose Internet Mail Extensions Format Internet Engineering Task Force

Co to jest plik MIM?

Plik MIM to zakodowany plik używany przez programy pocztowe, które zawierają 8-bitowe dane lub inne znaki poza amerykańskim zestawem znaków ASCII. Służy do obsługi 8-bitowych treści, takich jak załączniki plików, zamiast standardowych, 7-bitowych wiadomości, które są zwykle wysyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej. Pliki MIM zazwyczaj zawierają wersję MIME, typ zawartości i metodę kodowania.

Pliki MIM mogą się pojawić jako część wiadomości e-mail lub mogą być dołączone jako osobny załącznik. Często są one automatycznie dekodowane przez programy pocztowe, ale mogą być również dekodowane przy użyciu oddzielnego narzędzia dekodującego.

Jak otworzyć plik MIM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MIM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MIM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MIM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MIM

Inne problemy z plikiem MIM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MIM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MIM:

  • plik MIM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MIM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MIM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik