• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MIDI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MIDI. Jeżeli chcesz otworzyć plik MIDI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MIDI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MIDI-sequention Sound Format N/A

Co to jest plik MIDI?

Standardowy plik MIDI (Musical Instrument Digital Interface) używany przez urządzenia sprzętowe MIDI, a także programy do tworzenia muzyki i odtwarzania. Zawiera dane muzyczne, takie jak notatki są odtwarzane, kiedy są odtwarzane, jak długo każda notatka jest trzymana, a prędkość każdej notatki.

Pliki MIDI są wykorzystywane do interoperacyjności pomiędzy różnego rodzaju programami i urządzeniami sprzętowymi. Mogą też zawierać dane kontrolera dla urządzenia. Na przykład plik MIDI może być używany do przełączania instrumentów na program lub urządzenie MIDI.

Pliki MIDI mogą być odtwarzane przy użyciu oprogramowania, ale nie zawierają rzeczywistych danych audio.

Pliki MIDI również używają rozszerzenia pliku .MID.

Jak otworzyć plik MIDI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MIDI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MIDI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MIDI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MIDI

Inne problemy z plikiem MIDI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MIDI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MIDI:

  • plik MIDI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MIDI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MIDI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku MIDI
MIDI do MID