• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku META

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem META. Jeżeli chcesz otworzyć plik META, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku META

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RealPlayer Metafile RealNetworks

Co to jest plik META?

Metafile generowane przez program RealPlayer - odtwarzanie wideo. Zawiera metadane opisujące określony plik wideo. Zazwyczaj zapisywane razem z odpowiednim plikiem wideo, który został pobrany z internetu.

Pliki META opisują pliki wideo, ale nie zawierają rzeczywistych danych wideo. Dlatego też nie mają być otwierane ręcznie.

Jak otworzyć plik META?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku META jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi META z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem META którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik META

Inne problemy z plikiem META

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem META nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami META:

  • plik META którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku META z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik META nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik