• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MEL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MEL. Jeżeli chcesz otworzyć plik MEL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MEL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Maya Embedded Language Autodesk

Co to jest plik MEL?

Plik skryptu zawierający kod zapisany w języku osadzonym Maya (MEL). Opracowany dla oprogramowania do modelowania i animacji Maya 3D. Może być używany do tworzenia makr i akcji niestandardowych, które przyspieszają wykonywanie powtarzających się zadań.

Skrypty MEL mogą być również używane do dostosowania interfejsu użytkownika Maya. Mogą też wywoływać kod Pythona (.PY), czyli inny język skryptowy obsługiwany przez Mayę.

Jak otworzyć plik MEL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MEL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MEL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MEL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MEL

Inne problemy z plikiem MEL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MEL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MEL:

  • plik MEL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MEL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MEL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik