• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MDOWN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MDOWN. Jeżeli chcesz otworzyć plik MDOWN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MDOWN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Markdown Markup Language Format John Gruber

Co to jest plik MDOWN?

Plik tekstowy napisany przy użyciu języka Markdown, języka znaczników tekstowych używanych do tworzenia dokumentacji. Zapisuje czysty tekst i znaczniki, które określają sposób stylizowania i formatowania tekstu (iE, wcięcia, kursywa, nagłówki itp.). Często używany do dokumentowania kodu źródłowego dla projektów programistycznych.

Projekty tworzenia oprogramowania mogą obejmować plik o nazwie README.Mdown zawierający readme dla projektu.

Pliki markdown bardziej wykorzystują rozszerzenia .MARKDOWN i .MD.

Jak otworzyć plik MDOWN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MDOWN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MDOWN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MDOWN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MDOWN

Inne problemy z plikiem MDOWN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MDOWN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MDOWN:

  • plik MDOWN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MDOWN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MDOWN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik