• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MDI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MDI. Jeżeli chcesz otworzyć plik MDI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MDI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Office Document Imaging File Format Microsoft

Co to jest plik MDI?

Wysoka rozdzielczość, format grafiki opartej na tagach opracowany z formatu TIFF. Używany przez firmę Microsoft Office do zapisywania zeskanowanych dokumentów. Może zostać przekształcony w dokument Word (.DOC) przy użyciu oprogramowania OCR (optyczne rozpoznawanie znaków).

Pliki MDI są tworzone i otwierane za pomocą narzędzia Microsoft Office Document Imaging (MODI), dołączonego do pakietu Office XP, 2003 i 2007.

Firma Microsoft przestała działać w trybie MODI z pakietem Office 2010, dzięki czemu nie można otwierać plików MDI w pakiecie Office 2010. Zapisywanie dokumentów utworzonych za pomocą MODI w formacie .TIF umożliwia lepszą kompatybilność z innymi programami.

Jak otworzyć plik MDI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MDI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MDI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MDI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MDI

Inne problemy z plikiem MDI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MDI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MDI:

  • plik MDI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MDI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MDI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku MDI
MDI do PDF