• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MD5MESH

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MD5MESH. Jeżeli chcesz otworzyć plik MD5MESH, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MD5MESH

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Doom 3 ID Tech 4 Game Engine 3D Mesh Format id Software

Co to jest plik MD5MESH?

Plik siatki 3D używany przez id Tech 4, silnik gier używany do Doom 3 i Quake 4. Zawiera dane wielokątnych oczek modelu. Służy do przechowywania szkieletowych oczek postaci, broni, stworzeń i innych obiektów gry. Mogą być animowane przy użyciu pliku .MD5ANIM i teksturowanego grafiką rastrową przechowywaną w plikach .TGA.

Pliki MD5MESH są częścią specyfikacji modelu "MD5", która zawiera również pliki MD5ANIM dla animacji siatki i plików .M5CAMERA dla ścieżek kamer podczas scen cięcia. Wszystkie te pliki można pakować do pakietów id Tech 4, które są przechowywane z rozszerzeniem .KK4.

Siatki MD5 można importować i eksportować przy użyciu różnych aplikacji do modelowania 3D, które mają odpowiednie wtyczki, w tym Maya, 3ds Max, Blender, Lightwave i Softimage.

Mimo że format MD5 został opracowany przez program id Software, jest to otwarty format, który jest powszechnie dostępny w użyciu. Silnik id Tech 4 jest również określany jako "silnik Doom 3".

Jak otworzyć plik MD5MESH?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MD5MESH jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MD5MESH z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MD5MESH którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MD5MESH

Inne problemy z plikiem MD5MESH

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MD5MESH nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MD5MESH:

  • plik MD5MESH którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MD5MESH z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MD5MESH nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik