• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MCDX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MCDX. Jeżeli chcesz otworzyć plik MCDX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MCDX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Mathcad Prime Document Format PTC

Co to jest plik MCDX?

Dokument utworzony przez Mathcad Prime, program służący do obliczeń inżynierskich. Mogą zawierać algorytmy, funkcje, makra, symbole, wykresy, adnotacje i inne konstrukty matematyczne. Obsługuje także tekst swobodny, jak również nagłówki i stopki dla wielu stron. Często używane do przechowywania złożonych obliczeń inżynierskich.

Mathcad Prime jest następcą Mathcad. Podczas gdy program Mathcad Prime korzysta z formatu MCDX, Mathcad korzysta z formatu .MCD. Aby przekonwertować plik MCD do pliku MCDX, należy użyć programu Mathcad Prime 2.0 XMCD, programu MCD Converter dołączonego do programu Mathcad Prime, który jest dostępny z menu Start systemu Windows lub z paska Wstążki wejściowej / wyjściowej w programie Mathcad Prime.

Jak otworzyć plik MCDX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MCDX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MCDX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MCDX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MCDX

Inne problemy z plikiem MCDX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MCDX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MCDX:

  • plik MCDX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MCDX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MCDX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik