• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MAZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MAZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik MAZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MAZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Hover! Maze Format Hover

Co to jest plik MAZ?

Plik mapy używany przez Hovera!, Starsze poduszkowce DOS i wyścigi konne. Zapisuje poziom gry, nazywany labiryntem. Zawiera punkty odradzania, lokalizacje pozycji, funkcje terenu i inne dane o mapie. Zapisano do katalogu MAZES instalacji gry.

Jak otworzyć plik MAZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MAZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MAZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MAZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MAZ

Inne problemy z plikiem MAZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MAZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MAZ:

  • plik MAZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MAZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MAZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik