• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MARKDN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MARKDN. Jeżeli chcesz otworzyć plik MARKDN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MARKDN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Markdown Markup Language Document Format John Gruber

Co to jest plik MARKDN?

Plik dokumentacji tekstowej utworzony przy użyciu języka znaczników Markdown. Mogą być nazwane README.Markdn i często zawierają readme dla projektu rozwoju oprogramowania. Używa zwykłych znaczników tekstowych, które można wykorzystać do renderowania dokumentacji w formatowaniu (eG, pogrubienie, wcięcia, nagłówki itp.).

Pliki markdownów częściej używają rozszerzeń plików .MARKDOWN i .MD.

Jak otworzyć plik MARKDN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MARKDN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MARKDN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MARKDN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MARKDN

Inne problemy z plikiem MARKDN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MARKDN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MARKDN:

  • plik MARKDN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MARKDN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MARKDN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik