• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MAR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MAR. Jeżeli chcesz otworzyć plik MAR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MAR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Access Report Shortcut Format Mozilla

Co to jest plik MAR?

Plik aktualizacji aplikacji używany przez programy Mozilla takie jak Firefox, Thunderbird i SeaMonkey. Zawiera pliki aktualizujące program do nowej wersji. Uruchom program aktualizacyjny Mozilla (update.Exe w systemie Windows), który jest dołączony do instalacji oprogramowania Mozilla. Przechowywany w niestandardowym formacie plików, ale firma Mozilla udostępniła publicznie dostępną specyfikację.

Programy Mozilla automatycznie pobierają i uruchamiają pliki MAR, więc typowy użytkownik nigdy nie ręcznie otwiera pliku MAR. Jednak pliki MAR mogą być używane do ręcznej aktualizacji programu Mozilla bez jego otwierania, co może być użyteczne dla administratorów systemów.

Zespół programistyczny Mozilli generuje nocne kompilacje dla swoich produktów zawierających pakiet aktualizacyjny MAR. Dlatego użytkownicy mogą codziennie aktualizować aktualizacje oprogramowania z najnowszymi wersjami.

Pliki MAR utworzone przez zespół Mozilli używają konwencji [nazwa pliku] - [wersja] .Complete.Mar i [program] - [wersja] .Parial.Mar dla pełnych i częściowych aktualizacji oprogramowania.

Jak otworzyć plik MAR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MAR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MAR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MAR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MAR

Inne problemy z plikiem MAR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MAR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MAR:

  • plik MAR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MAR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MAR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik