• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LZMA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LZMA. Jeżeli chcesz otworzyć plik LZMA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LZMA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
7-zip Compressed Format N/A

Co to jest plik LZMA?

Plik lub pliki skompresowane kompresją algorytmu LZMA (Lempel-Ziv-Markov chain Algorithm). Używane przez 7-Zip i inne archiwizatory plików. Znany z lepszych współczynników kompresji niż bzip2 (pliki .BZ2) i szybsza dekompresja.

Niektóre skompresowane pliki LZMA można otwierać za pomocą programu StuffIt Expander lub 7-Zip (Windows) i 7zX (Mac). Inne pliki LZMA mogą wymagać LZMA SDK dla Windows lub LZMA Utils dla systemu Unix.

Zestaw narzędzi do rozwoju oprogramowania LZMA (SDK) dostępny jest na stronie internetowej 7-Zip.

Jak otworzyć plik LZMA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LZMA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LZMA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LZMA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LZMA

Inne problemy z plikiem LZMA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LZMA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LZMA:

  • plik LZMA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LZMA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LZMA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik