• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LUF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LUF. Jeżeli chcesz otworzyć plik LUF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LUF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Lipikar Uniform Format Lipikar

Co to jest plik LUF?

Plik Rich Text (.RTF) zapisany przez Lipikar, wielojęzyczne narzędzie do tworzenia komputerów stacjonarnych dla czcionek systemu Windows. Utworzone, gdy zawartość pliku Lipikar jest zapisywana do pliku.

Tekst zapisany w pliku LUF jest zgodny z ograniczeniami pola tekstowego. Wszystkie teksty są sformatowane pojedynczą czcionką, kolorem, stylem i efektem.

Jak otworzyć plik LUF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LUF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LUF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LUF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LUF

Inne problemy z plikiem LUF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LUF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LUF:

  • plik LUF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LUF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LUF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik