• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LPK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LPK. Jeżeli chcesz otworzyć plik LPK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LPK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ArcGIS Layer Package Format ESRI

Co to jest plik LPK?

Plik danych GIS wykorzystywany przez ArcGIS Desktop, pakiet oprogramowania do mapowania i wizualizacji. Zawiera warstwę mapy i jej dane, które można zaimportować do innej mapy lub kuli ziemskiej. Służy do dzielenia się samodzielnymi warstwami mapy z innymi. Mogą zostać przesłane do serwisu ArcGIS Online w celu udostępnienia przez Internet.

Pliki LPK mogą być używane zarówno przez ArcMap jak i ArcGlobe, które są dołączone jako część oprogramowania ArcGIS Desktop.

Jak otworzyć plik LPK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LPK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LPK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LPK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LPK

Inne problemy z plikiem LPK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LPK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LPK:

  • plik LPK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LPK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LPK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik