• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LDR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LDR. Jeżeli chcesz otworzyć plik LDR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LDR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
LDraw Model Format LDraw.org

Co to jest plik LDR?

Plik utworzony przez LDraw, zestaw narzędzi CAD służących do tworzenia cyfrowych modeli 3D LEGO. Zawiera wymiary klocków LEGO i ich miejsca docelowe w układzie współrzędnych 3D. Służy do zapisywania projektów LEGO.

Określenie "LDraw" może odnosić się do różnych rzeczy, w tym oryginalnego programu DOS LDraw, biblioteki części LDraw, pakietu narzędzi LDraw lub standardowego formatu pliku LDraw. Najczęściej odnosi się do formatu pliku lub zestawu narzędzi LDraw.

Zestaw narzędzi LDraw obejmuje MLCAD (Mike's LEGO Computer Aided Design) do konstruowania plików LDR, LDview do przeglądania plików LDR oraz innych narzędzi do konwertowania plików LDR do formatu .POV.

Pliki LDR są zapisywane w formacie zwykłego tekstu.

Jak otworzyć plik LDR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LDR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LDR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LDR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LDR

Inne problemy z plikiem LDR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LDR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LDR:

  • plik LDR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LDR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LDR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik