• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LDF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LDF. Jeżeli chcesz otworzyć plik LDF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LDF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft SQL Server Log Format Microsoft

Co to jest plik LDF?

Plik dziennika utworzony przez SQL Server, relacyjny system zarządzania bazą danych (RDBMS) opracowany przez firmę Microsoft. Zawiera dziennik ostatnich działań wykonywanych przez bazę danych. Służy do śledzenia zdarzeń, dzięki czemu baza danych może zostać odzyskana z awarii sprzętu lub innych nieoczekiwanych zamknięć.

Pliki LDF to dzienniki transakcji. Dzienniki zawierają historię aktywności zarówno w pełni zaangażowanych, jak i częściowo popełnionych transakcjach w bazie danych (plik .MDF). Po nieoczekiwanym zamknięciu systemu SQL Server może użyć dziennika transakcji do przywrócenia bazy danych do dokładnego stanu przed awarią.

Dzienniki transakcji mogą być obcinane, gdy baza tworzy punkt kontrolny, który jest stabilnym stanem bazy danych i pliku dziennika. Systemy RDBMS mogą następnie bezpiecznie usunąć wszystkie dane dziennika do punktu punktu kontrolnego, zmniejszając rozmiar pliku dziennika.

Pliki LDF mogą być bardzo duże. Wynika to z faktu, że nie utworzono żadnego punktu kontrolnego. Może to być również spowodowane otwartymi transakcjami, które jeszcze nie zostały w pełni popełnione, ani innymi blokadami w rejestrach bazy danych.

Jak otworzyć plik LDF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LDF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LDF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LDF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LDF

Inne problemy z plikiem LDF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LDF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LDF:

  • plik LDF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LDF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LDF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku LDF
LDF do PDF