• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LATEX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LATEX. Jeżeli chcesz otworzyć plik LATEX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LATEX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Latex Text Document Format N/A

Co to jest plik LATEX?

Dokument przygotowany przez LaTeX, wysokiej jakości system składu. Często używane w dokumentach technicznych i naukowych, ale mogą być używane w wielu innych formach publikacji.

LaTeX pozwala autorom zdefiniować podstawowe informacje (takie jak tytuł, imię i nazwisko autora, datę, tekst artykułu itp.) I nie martwić się formatowaniem. Zamiast tego system LaTeX definiuje formatowanie w oparciu o predefiniowane style. Pozwala to LaTex ujednolicić format wielu dokumentów naraz.

Dokumenty lateksowe częściej używają rozszerzeń .TEX lub .LTX.

Jak otworzyć plik LATEX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LATEX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LATEX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LATEX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LATEX

Inne problemy z plikiem LATEX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LATEX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LATEX:

  • plik LATEX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LATEX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LATEX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik