• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku KMZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem KMZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik KMZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku KMZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Compressed Keyhole Markup Language (Google Earth) Format Google

Co to jest plik KMZ?

Plik KMZ jest plikiem, który przechowuje lokalizacje map widoczne w programie Google Earth, globalnym programie mapującym. Zawiera ona plakietki, które mogą zawierać nazwę niestandardową oraz współrzędne geograficzne podłużne i podłużne tej lokalizacji. Pliki KMZ udostępniają widoki ptaków na lokalizacje w Stanach Zjednoczonych i innych częściach świata.

Pliki KMZ mogą również obejmować ograniczone dane modelu 3D eksportowane z programu Google Sketchup (jako plik .SKP) lub z programu ArchiCAD. Model można umieścić na mapie w określonej lokalizacji, aby uzyskać pomysł, jak wygląda budynek w tym obszarze.

Pliki KMZ są plikami .KML zipami, które ułatwiają dystrybucję i udostępnianie wielu użytkownikom.

Możesz otworzyć plik KMZ w Mapach Google, zapisując plik KMZ w lokalizacji online, a następnie wpisując adres URL w polu wyszukiwania Google Maps. Jeśli na przykład plik znajduje się na stronie http://mywebsite.Com/myfile.Kmz, wpisz adres URL w polu wyszukiwania i zostanie wyświetlony w Mapach Google.

Aby wyświetlić plik KMZ w Mapach Google, możesz skonstruować adres URL samodzielnie, poprzedzając go http://maps.Google.Com/maps?Q=. Dlatego przy użyciu tego samego adresu URL z poziomu powyżej wpisz następujący adres URL w przeglądarce sieci Web:

http://maps.Google.Com/maps?Q=http://mywebsite.Com/myfile.Kmz

Jak otworzyć plik KMZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku KMZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi KMZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem KMZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik KMZ

Inne problemy z plikiem KMZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem KMZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami KMZ:

  • plik KMZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku KMZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik KMZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku KMZ
KMZ do KML