• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku KEXIC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem KEXIC. Jeżeli chcesz otworzyć plik KEXIC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku KEXIC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Kexi Database Connection Settings Format Kexi Team

Co to jest plik KEXIC?

Plik używany przez Kexi, relacyjną bazę danych aplikacji Linux, która czasami jest używana jako alternatywa dla MS Access. Zapisuje dane połączeń do połączenia z bazą danych Kexi (plik .EXEX).

Pliki KEXIC różnią się od plików .KEXIS. Chociaż plik KEXIS jest używany do łączenia się z określoną bazą danych, plik KEXIC zapisuje tylko parametry połączenia i nie zawiera określonej nazwy bazy danych. Dlatego też pliki KEXIC są przydatne do zapisywania ustawień połączeń i ponownego ich wykorzystania w wielu bazach danych.

Jak otworzyć plik KEXIC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku KEXIC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi KEXIC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem KEXIC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik KEXIC

Inne problemy z plikiem KEXIC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem KEXIC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami KEXIC:

  • plik KEXIC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku KEXIC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik KEXIC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik