• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JXR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JXR. Jeżeli chcesz otworzyć plik JXR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JXR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JPEG XR Image Microsoft

Co to jest plik JXR?

Obraz przechowywany w formacie JPEG XR, który został pierwotnie opracowany przez firmę Microsoft dla oprogramowania Windows Media. Obsługuje głęboki kolorowy obraz z 48-bitowym RGB. Służy do profesjonalnej edycji obrazu w wysokiej rozdzielczości. Obsługuje również bezstratną i stratną kompresję.

Pliki JXR zostały zaprojektowane z myślą o lepszej kompresji i większej dokładności kolorów niż pliki .JPG.

Jak otworzyć plik JXR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JXR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JXR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JXR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JXR

Inne problemy z plikiem JXR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JXR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JXR:

  • plik JXR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JXR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JXR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik