• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JSON

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JSON. Jeżeli chcesz otworzyć plik JSON, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JSON

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JavaScript Object Notation Format N/A

Co to jest plik JSON?

Plik JSON to plik, który przechowuje proste struktury danych i obiekty. Zawiera on dane w standardowym formacie wymiany danych, który jest lekki, tekstowy i czytelny dla człowieka. Pliki JSON były pierwotnie oparte na podzbiorze JavaScript, ale jest uważany za format niezależny od języka, obsługiwany przez wiele różnych programowych interfejsów API.

Podczas gdy wiele aplikacji korzysta z protokołu JSON w celu wymiany danych, mogą one nie zapisywać plików ".Json" na dysku twardym od czasu wymiany danych między komputerami podłączonymi do Internetu. Niektóre aplikacje umożliwiają jednak zapisywanie plików ".Json". Jednym z przykładów jest Google+, używająca plików JSON do zapisywania danych profilu. Po zalogowaniu można wybrać stronę "Wyzwolenie danych" i wybrać "Pobierz dane profilu".

JSON jest powszechnie stosowany w programowaniu aplikacji WWW Ajax. Coraz popularniej staje się alternatywą dla XML.

Mozilla Firefox zapisuje kopie zapasowe zakładek za pomocą plików JSON. Pliki są zapisywane w katalogu profili użytkownika Firefox w folderze o nazwie bookmarkbackups. Można również tworzyć ręczne kopie zapasowe zakładek Firefoksa i zaimportować je do innej wersji Firefoksa. Aby zaimportować, otwórz bibliotekę zakładek, kliknij przycisk importu / eksportu w górnym pasku, wybierz polecenie Przywróć i rarr. Wybierz Plik ..., a następnie wybierz plik kopii zapasowej JSON.

Jak otworzyć plik JSON?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JSON jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JSON z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JSON którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JSON

Inne problemy z plikiem JSON

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JSON nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JSON:

  • plik JSON którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JSON z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JSON nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik