• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JRXML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JRXML. Jeżeli chcesz otworzyć plik JRXML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JRXML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JasperReports Layout Format Jaspersoft

Co to jest plik JRXML?

Plik używany przez JasperReports, bibliotekę języka Java wykorzystywaną do tworzenia raportów programowo. Zawiera definicję projektu raportu w formacie XML. Zawiera elementy takie jak układ raportów, pola tekstowe, obrazy, wykresy, parametry i zmienne.

Pliki JRXML są kompilowane do plików .ASPER, które mogą być używane do tworzenia raportów.

Jak otworzyć plik JRXML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JRXML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JRXML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JRXML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JRXML

Inne problemy z plikiem JRXML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JRXML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JRXML:

  • plik JRXML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JRXML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JRXML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik