• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JPG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JPG. Jeżeli chcesz otworzyć plik JPG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JPG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JPEG Bitmap Image Format Joint Photographic Experts Group

Co to jest plik JPG?

Plik JPG jest obrazem zapisanym w formacie skompresowanego obrazu, standardowym przez Joint Photographic Experts Group (JPEG). Jest powszechnie stosowany do przechowywania zdjęć cyfrowych i używany przez większość aparatów cyfrowych do zapisywania obrazów. Pliki JPG należą do najczęściej używanych plików graficznych wraz z plikami .PNG, .TIF i .GIF.

Jeśli natrafisz na plik JPG na komputerze, możesz go otworzyć za pomocą dowolnego programu obsługującego obrazy. Istnieje wiele bezpłatnych i komercyjnych edytorów zdjęć dostępnych na platformach komputerowych i mobilnych. Można go też przeglądać w przeglądarce internetowej, przeciągając go i upuszczając w oknie przeglądarki.

Wiele zdjęć i grafik online jest zapisywanych w formacie JPEG, ponieważ algorytm kompresji JPEG znacznie zmniejsza rozmiar plików, co zmniejsza czas ładowania strony. Kompresja stratna używana przez JPEG może znacznie zmniejszyć jakość obrazu, jeśli używane są duże ilości kompresji.

Obrazy JPEG mogą być zapisywane jako pliki .JPEG.

Jak otworzyć plik JPG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JPG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JPG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JPG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JPG

Inne problemy z plikiem JPG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JPG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JPG:

  • plik JPG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JPG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JPG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku JPG
JPG do AIJPG do ASCIIJPG do BMPJPG do CDRJPG do DDSJPG do DJVJPG do DJVUJPG do DWGJPG do EMZJPG do EPFJPG do GIFJPG do ICOJPG do ICONJPG do JP2JPG do JPEGJPG do ODGJPG do PDFJPG do PNGJPG do PSDJPG do TGAJPG do TIFJPG do TIFF