• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JGW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JGW. Jeżeli chcesz otworzyć plik JGW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JGW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JPEG World Format ESRI

Co to jest plik JGW?

Plik Georeferencji używany przez produkty GIS, takie jak ESRI ArcGIS Desktop. Przechowywany w prostym tekście i zawiera współrzędne dla odpowiedniego obrazu rastrowego .JPG. Służy do określania położenia map widoków lotniczych. Może być wyłożona kafelkami z innymi obrazami JPEG na świecie.

Pliki JGW określają skalę obrazu na piksel, a także współrzędną (X, Y) górnego lewego piksela. Dzięki tej informacji można zrekonstruować rzeczywisty obszar geograficzny obrazu.

Jak otworzyć plik JGW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JGW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JGW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JGW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JGW

Inne problemy z plikiem JGW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JGW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JGW:

  • plik JGW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JGW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JGW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik